Vyhľadávanie
V ponuke je 23 nehnuteľností.
Viete, že existuje niečo, čo môžete robiť v dome so záhradou aj v byte s balkónom? Nie? No predsa kompostovanie. Nielenže pomôžete životnému prostrediu ,ale aj sebe. Vďaka kompostu dokážete, že Vaše kvetiny  🌺🌻  budú krajšie a zelenina 🥦🍅 či bylinky 🌱🌿 budú výživnejšie a kvalitnejšie.
Existujú dva druhy kompostov :
1. Záhradný kompost - na zveľaďovaní kompostu v záhrade pracuje príroda pomocou baktérií, hmyzu a samotných procesov, ktoré sa v komposte dejú.
2. Vermikompostovanie - v nich sa za pomoci dážďoviek rozkladá organický kuchynský odpad na užitočný kompost. Pri vermikompostovaní potrebujete ako základ minimálne dve nádoby. Vrchnú s dierkovaným dnom – tu žijú dážďovky a sem sa dáva podstielka pre dážďovky. Podstielku tvorí organický kuchynský odpad, natrhaný kartón, kokosové vlákna a listy. Spodná nádoba je na prebytočnú vodu, tzv. dážďovkový čaj. Po zmiešaní s vodou ho môžete použiť ako tekuté hnojivo.
A ako ste na to VY? Triedite svoj bioodpad? Ak áno, tak ho vyhadzujete do kontajnerov na to určených? Alebo máte svoj kompost a využívate ho ako hnojivo ?
Pochváľte sa nám a napíšte nám, prípadne hoďte fotku dole do komentára ako využívate vzniknuté hnojivo.